ПРОГРАМА „БІБЛІОМІСТ”

Вільний доступ до широкої мережі Інтернету

Програма «Бібліоміст» впроваджується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) у рамках партнерства Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Міністерством культури України.


Метою програми є сприяння розвитку сучасної системи публічних бібліотек в Україні шляхом реалізації проектів: ,,Створення регіональних тренінгових центрів” на базі обласних універсальних наукових бібліотек та ,,Організації нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету” на базі районних бібліотек та їх філій.


Програма співпрацює з Українською бібліотечною асоціацією (УБА), центральними і місцевими органами влади та бібліотеками на всій території України. 


Програма „Бібліоміст” ставить перед собою наступні завдання

* Обладнати бібліотеки технікою, щоб члени громад отримали кращий доступ до інформації. 

* Навчити бібліотекарів користуватися новітніми технологіями, щоб краще обслуговувати відвідувачів.

* Сприяти розвитку ресурсної бази бібліотечної асоціації для ефективнішого представлення інтересів бібліотек та бібліотекарів.

* Заручитися державною підтримкою для визнання ключової ролі бібліотек у суспільстві

ПРОГРАМНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Програма “Бібліоміст” має на меті досягнення результатів у чотирьох ключових сферах: 


ОСНАЩЕННЯ БІБЛІОТЕК:

Створити мережу бібліотек з публічним доступом до Інтернету:

“Бібліоміст” підтримує бібліотеки, для яких публічний доступ до інформації є пріоритетом, і які демонструють бажання співфінансувати надання населенню нових послуг з використанням комп’ютерів й Інтернету. Устаткувавши більш ніж 1000 бібліотек по всій Україні новітніми технологіями, програма “Бібліоміст” надасть вільний доступ до інформації мільйонам українців. 


НАВЧАННЯ БІБЛІОТЕКАРІВ:

Партнери програми “Бібліоміст” надали навчальні матеріали та обладнали комп’ютерами тренінгові центри, щоб сприяти впровадженню у бібліотечній сфері новітніх підходів та послуг. Навчальні центри у кожній області проводять курси підвищення кваліфікації бібліотечних працівників, щоб вони могли здобути чи удосконалити навички використання комп'ютера та Інтернету і застосовувати вивчене при обслуговуванні читачів. 


ПІДВИЩЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЙНОЇ СПРОМОЖНОСТІ БІБЛІОТЕЧНОЇ АСОЦІАЦІЇ:

Співпрацювати з Українською бібліотечною асоціацією (УБА).

“Бібліоміст” зміцнить УБА, допомігши збудувати міцну адміністративну структуру, завдяки якій організація і надалі зможе підтримувати сучасні бібліотеки і надавати бібліотечним працівникам по всій країні потрібні їм послуги. 

Допомогти українським бібліотекарям та їхнім асоціаціям створювати ресурси, які відповідатимуть потребам усіх членів місцевої громади.

“Бібліоміст” допоможе зацікавленим урядовцям, бізнесменам та представникам місцевих організацій згуртуватися і створити необхідні для населення ресурси. Провівши оцінювання потреб бібліотек, IREX разом з партнерами з'ясували, що найактуальнішою для населення є інформація про охорону здоров'я, освіту та культуру, економіку й розвиток села, яка наразі не доступна вповні. 


ЗАЛУЧЕННЯ УРЯДОВОЇ ПІДТРИМКИ:

Налагодження співпраці з урядом для удосконалення політики.

Щоб інвестиції в бібліотеки принесли найбільшу користь, партнери “Бібліомосту” працюватимуть над популяризацією та підвищенням ролі бібліотек у сучасному українському суспільстві, а також сприятимуть залученню додаткових ресурсів, необхідних для подальшого розвитку бібліотек. 


           17 жовтня 2012 року 

за сприяння міського голови Михайла Сімашкевича та присутності регіонального представника проекту  Програми «Бібліоміст» Наталії Гнатюк  у Кам’янець-Подільській МЦБС відбулося урочисте відкриття Пунктів безкоштовного доступу до мережі Інтернет.

    Проект включає навчання комп’ютерної грамотності, надання можливостей для самоосвіти, пошуку роботи, вступу до вищих навчальних закладів.

    Всі інші користувачі бібліотеки матимуть можливість вільного, безкоштовного доступу до Інтернет в нашій бібліотеці. Головним критерієм при реалізації Програми «Бібліоміст» є вільний, безкоштовний доступ до мережі Інтернету.

    Реалізація проекту сприятиме обслуговуванню населення відповідно до сучасних вимог, підвищить громадський і соціальний статус бібліотеки.

    Вихід у світовий інформаційний простір відвідувачам бібліотеки забезпечують 3 нові комп’ютери з встановленим програмним забезпеченням та інше обладнання (принтер, сканер, мережеве обладнання, пристрої безперервного живлення, веб-камери)

    Відповідно до протоколу про наміри між бібліотекою та Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів, виконавцем проекту міжнародної технічної допомоги «Глобальні Бібліотеки «Бібліоміст-України»:

1. Доступ до інтернету, який здіснюється з використанням обладнання наданого програмою «Бібліоміст-Україна» є безкоштовний.

2. Користувачі матимуть змогу отримувати безкоштовні консультації з приводу найкращих практик використання ресурсів Інтернет, а також з основ користування програмним забезпеченням.

3. Бібліотека надаватиме користувачам можливість здійснювати комерційну діяльність за допомогою інтернету (купівля/продаж, оголошення, реклама, тощо)

4. Бібліотека гарантує необмежений доступ користувачів до будь-яких категорій веб-сайтів (соціальних мереж, чатів, електронної пошти, ігор), крім тих інформаційних ресурсів, які містять інформацію, яка суперечить чинному українському або міжнародному законодавству.

Правила користування Інтернетом в бібліотеці

Інтернет - центр бібліотеки призначений для задоволення інформаційних запитів читачів і забезпечення їх доступу до інформаційних ресурсів Інтернет у наукових, навчальних цілях, здійснення комерційної діяльності, доступ до соціальних мереж та блогів.

Реєстрація користувачів

● Кожен користувач пункту вільного доступу ло Інтернету повинен бути записаний до бібліотеки (згідно правил запису до бібліотеки).

● Реєстрація користувачів пункту вільного доступу ло Інтернету, початок і кінець  сеансу, роботи користувача, а також види наданих послуг здійснюється у зошиті реєстрації

Режим і порядок роботи

● пункту вільного доступу ло Інтернету  працює згідно графіку роботи бібліотеки по обслуговуванню користувачів.

● Розпорядок роботи:

Обслуговування користувачів з 9:00 до 18:00. Без перерви на обід.

В неділю з 9:00 до 17:00. Вихідний день - субота.

Останній вівторок місяця – санітарний день

● Тривалість одного сеансу роботи – 1 год. (при наявності черги)

● Робота проводиться за попереднім записом, якщо користувач запізнився більш ніж на 10 хв., виділене йому робоче місце може бути надано іншому користувачеві.

Користувач має право

● Вільного доступу до мережі Інтернет, необмежений доступ до будь-яких категорій веб-сайтів (соціальних мереж, чатів, електронної пошти), окрім тих інформаційних ресурсів, що містять інформацію, яка суперечить чинному українському або міжнародному законодавству.

● Одержувати консультаційну допомогу у бібліотекарів з питань пошуку інформації в Інтернеті.

● Копіювати інформацію з Інтернет на флеш карти та диски.

● Використовувати дисковий простір комп’ютера для збереження знайденої інформації з дозволу бібліотекаря.

● Користуватись довідковою літературою.

● Здійснювати комерційну діяльність за допомогою Інтернету (купівля/продаж, оголошення, реклама, тощо, якщо характер таких оголошень чи послуг не суперечить діючому законодавству України).

● Одержати додаткові платні послуги.

Користувач зобов’язаний

● Відзначити у бібліотекаря початок і закінчення роботи, вид потрібних послуг і тематику інформаційного запиту.

● Заздалегідь повідомити бібліотекаря про відмовлення від роботи у виділений для нього час.

● Повідомляти бібліотекаря про неполадки і порушення, що виникли.

● Дбайливо ставитися до майна, технічного і програмного забезпечення.

Забороняється

● Використовувати Інтернет для доступу до інформаційних ресурсів, що містять інформацію, яка суперечить чинному українському або міжнародному законодавству. Зокрема інформації, яка закликає до повалення державного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганди війни, розпалювання расової, національної, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, яка містить елементи: жорстокості, насильства, порнографії, цинізму, приниження людської честі та гідності.

● Вносити зміни в настроювання комп’ютера і програмного забезпечення, інсталювати нове програмне забезпечення.

● Виключати або перезавантажувати комп’ютер.

● Приносити їжу і напої в Інтернет -центр.

● Перебувати на одному робочому місці більше ніж 2 чол.

● Гомоніти, заважати іншим користувачам, створювати конфліктні ситуації та ін.

За порушення правил користування адміністрація залишає за собою право заборонити відвідувачу користуватися Інтернетом в бібліотеці.


Адміністрація бібліотеки попереджує:

За навмисне псування обладнання та програмного забезпечення користувач несе відповідальність згідно чинного законодавства.


4 номінація: Кращий сайт філії районної/міської ЦБС   Бібліотека-філія № 8 для дітей Кам'янець-Подільської міської централізованої бібліотечної системи, Хмельницька обл. (https://knigagalina.jimdo.com).
4 номінація: Кращий сайт філії районної/міської ЦБС
Вікімандри:Підтримай Вікімандри українською
Вікімандри:Підтримай Вікімандри українською

 Всім без винятку радимо             літню подорож                в Країну книги!

Культурна столиця Поділля
Культурна столиця Поділля

Безкоштовний

Wi-Fi доступ

в бібліотеці

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Створи САМ бібліотеку своєї мрії!

Ми в соціальних мережах

Наш блог              "Мандруємо книгою" 

Наш блог "Мандруємо книгою"
Наш блог "Мандруємо книгою"

Корисні посилання

Українська бібліотечна асоціація
Українська бібліотечна асоціація
Урядовий портал
Урядовий портал
Бібліоміст
Бібліоміст
Кам'янець-Подільська міська рада
Кам'янець-Подільська міська рада
Кам'янець-Подільський державний історичний музей-заповідник
Кам'янець-Подільський державний історичний музей-заповідник
Кам'янець-Подільський міський Будинок культури
Кам'янець-Подільський міський Будинок культури
Кам'янець-Подільська дитяча музична школа
Кам'янець-Подільська дитяча музична школа
Кам'янець-Подільська міська дитяча школа мистецтв
Кам'янець-Подільська міська дитяча школа мистецтв
Кам’янець-Подільський коледж культури і мистецтв
Кам’янець-Подільський коледж культури і мистецтв
Хмельницька обласна Бібліотека для юнацтва
Хмельницька обласна Бібліотека для юнацтва
НБУ для дітей
НБУ для дітей
ДБУ для юнацтва
ДБУ для юнацтва
Хмельницька ОУНБ
Хмельницька ОУНБ
Хмельницька обласна для дітей
Хмельницька обласна для дітей
ХМ ЦБС
ХМ ЦБС
Кам’янець-Подільська бібліотека ЗОШ №12
Кам’янець-Подільська бібліотека ЗОШ №12
Кам’янець-Подільська бібліотека ЗОШ №15
Кам’янець-Подільська бібліотека ЗОШ №15
Кам'янець-Подільська центральна міська бібліотека
Кам'янець-Подільська центральна міська бібліотека ім. Костя Солухи

Бібліотеки-філії       Кам'янець-Подільської МЦБС

Кам'янець-Подільська МЦБС бібліотека-філія №2
Кам'янець-Подільська МЦБС бібліотека-філія №2
Кам'янець-Подільська МЦБС бібліотека-філія №3
Кам'янець-Подільська МЦБС бібліотека-філія №3
Кам'янець-Подільська МЦБС бібліотека-філія №4
Кам'янець-Подільська МЦБС бібліотека-філія №4
Кам'янець-Подільська МЦБС бібліотека-філія №6
Кам'янець-Подільська МЦБС бібліотека-філія №6

 

 

 

 

 

 

 

 

Кам'янець-Подільська МЦБС

бібліотека-філія №7

Наша адреса:

32300, Хмельницька обл.,

м. Кам’янець – Подільський,

вул. Пушкінська, 44

Бібліотека-філія №8 для дітей

Тел: (03849) 3-41-80

Бібліотека працює:

Понеділок-п'ятниця: з 9.00 до 18.00

Неділя:                        з 9.00 до 17.00

         (без обідньої перерви)

Вихідний день:            субота

Санітарний день:

                    останній вівторок місяця

Яндекс.Метрика
Рейтинг каталога сайтов Хмельницкого региона