29 березня у бібліотеці з групою старшокласників відбулася історична година «Історія Карпатської України» до 80-річчя проголошення незалежності Карпатської України.
Діти переглянули документально-історичне відео «Історичний відеоролик до 80-річчя незалежності Карпатської України Інститут»
https://www.youtube.com/watch?v=tDXtpHwYr8o
та вшанували пам'ять тих, хто віддав своє життя за свободу і незалежність нашого народу. Її славні захисники заслуговують доброї пам’яті в наших серцях. I хоч Карпатська Україна проіснувала не довго, вона продемонструвала прагнення українського народу до створення власної держави, його готовність, до жертв заради досягнення цієї світлої мети.
Ця подія мала велике історичне значення не лише у житті закарпатських українців, а й усього українського народу.
29 березня в бібліотеці відбулася ековікторина «Земля, то неповторна казка, тож бережіть її будь ласка», щоб підтримати Всесвітню акцію Годину Землі, яка заохочує сотні мільйонів людей по всьому світу щось змінити у своєму житті заради Планети. Вимкни світло на одну годину,
30 березня о 20:30, як символ єдності зі світовою спільнотою у бажанні захистити природу. Дружно візьмемося за руки, ми будемо єдині у прагненні зберегти нашу природу – матінку.
28 березня у бібліотеці з молодшими школярами відбувся літературний диліжанс
«Країна казкова – країна книжкова».
Діти з великим задоволенням гортали сторінки яскравої преси з цікавими кросвордами, літературними іграми. Пройшли шляхами казок, мали можливість зустрітися з улюбленими казковими героями. А проведений захід дав можливість побачити малечі, що казкові герої розмовляють, сваряться, товаришують. А щоб потрапити до такої казки, для цього потрібно читати, адже тільки під час шелесту сторінок вони потраплять у казковий
В рамках Тижня дитячого читання 27 березня у бібліотеці з користувачами 5-6 класів відбувся літературний гороскоп «Без книг, як без повітря».
Юні читачі ознайомилися з цікавими новинками книг і навіть намагалися зацікавити цим своїх однолітків. Найактивніші читачі продемонстрували свої знання і подолали нелегкі завдання в яких їм допомогло
власне мислення і звісно книги.
Мета заходу – показати дітям, що бібліотека не тільки «дім» книг, але і територія
захоплюючих і веселих подорожей.
Кожен відвідувач бібліотеки пішов додому з книгами, журналами, приємними
спогадами і гарним настроєм.
27 березня у бібліотеці для
молодшими школярами відбулася онлайн
мандрівка «Правила дорожнього руху знай – життя та здоров’я зберігай».
Юні мандрівники мали можливість зустрітися з Світлофором, який терпляче навчав
правилам дорожнього руху та пояснював, як потрібно поводити себе на дорозі, щоб не
потрапити у біду.
25 березня відбулося урочисте відкриття Всеукраїнського тижня дитячого читання «Книги найкращі друзі»
Щороку чарівна весна приносить до нас це приємне і довгоочікуване свято дитячої книжки.
На відкриття Свята книги завітала до бібліотеки провідний методист міської ЦБС
Ольга Леонідівна Вітвіцька.
Ольга Леонідівна Всеукраїнський тиждень дитячого читання 2019 офіційно оголосила відкритим, також привітала діток з початком весняних канікул, подякувала дітям за любов до читання та побажала нових відкриттів, теплих весняних посмішок, гарного настрою.
Далі свято набрало своїх обертів. Конкурси, вікторини, літературні розваги
чекали на маленьких учасників.
Протягом всього свята звучали музичні номери у виконанні учнів НВК № 9 ім. А.М. Трояна.
Тиждень дитячого читання – це свято тих, хто творить книгу і тих, хто любить читати.
На заході самих активних користувачів бібліотеки було нагороджено грамотами.
Щодня протягом весняних канікул книги та бібліотекарі чекають на своїх читачів.
В рамках проекту Конструкторського Бюро Бібліотекарів (Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська та Хмельницька області)
у бібліотеці відбулася
акція «Березень. Читають всі!»
Ідея акція дуже проста: 20 березня в усіх бібліотеках-учасницях дітям читають вголос книгу Івана Франка «Лис Микита».
До бібліотеки на захід-акцію завітали діти ЗОШ № 15 2-А класу з класним керівником Тютюнник Галиною Володимирівною та
шкільним бібліотекарем ЗОШ № 15
Галюк Ольгою Олегівною.
Читцями голосного читання книги Івана Франка «Лис Микита» .були не тільки класний керівник та бібліотекарі дитячої і шкільної бібліотеки,
а також до акції долучилися Нікітін Василь Васильович (завідувач навчально-консультативного пункту м. Кам’янець-Подільського, навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Хмельницької області) та Слюсарчук Оксана Романівна (інженер з підготовки кадрів регіонально навчально-методичного центру ДП «Подільський ЕТЦ»).
Голосне читання доповнили переглядом мультфільму, який знятий за мотивами сатиричної казки Івана Франка «Лис Микита» у 2007 році.
В кінці акції діти жваво та розсудливо обговорювали прочитане аналізуючи
поведінку головного героя казки.
15 березня, в рамках поетичного фестивалю «Поділля-OPEN», в бібліотеці відбулась творча зустріч з талановитою українською поетесою, письменницею, художницею Мариною Павленко.
На зустріч завітали старшокласники шкіл міста.
Авторка захоплююче розповідала школярам про свій творчий шлях, про свої книги. Як зазначила письменниця, найкраще, що в ній є – це від її батьків Степана та Ольги Павленків. Адже саме вони допомогли розкрити її письменницький талант. Після завершення зустрічі, діти отримали автографи від автора улюблених книг.
12 березня у бібліотеці відбувся І етап конкурсу «Книгоманії». У конкурсі взяли участь 19 читачів-семикласників, які люблять читати. Під час заходу книгомани познайомилися, розповіли про себе та мали можливість переконатися в тому, що вони не самотні у своїх літературних уподобаннях та подискутували про улюблені книжки.
Вельмишановне журі обрало переможця, який здобув титул «Суперчитач бібліотеки», ним стала учениця ЗОШ № 15 Козак Дар’я яка буде продовжувати боротьбу суперчитачів уже в наступному етапі. А всі решта отримали сертифікати учасника конкурсу.
Прийшла весна! А разом з нею – Міжнародний жіночий день 8 Березня. Цей день присвячений найчарівнішої, наймилішої, найзагадковішої, одним словом – жінці!
Своїм рідним подарунки мусять бути незвичайними. Тому у бібліотеці відбувся майстер-клас по вигодовленню вітальних 3 Д листівок
Протягом дня 6 березня в рамках ювілейної акції «Шевченка читають всі», яка приурочена 205-й річниці від дня народження великого українського поета і художника, працівниками бібліотеки проведені заходи, які об’єднують всіх українських дітей навколо безсмертного «Кобзаря».
У бібліотеці оформлена книжкова виставка «Не забуде Україна Кобзареві співи», Користувачі бібліотеки мали змогу, з допомогою книжкової виставки, перегорнути сторінки життя Великого Кобзаря, та за бажанням зачитати улюблені вірші і цим висловити свою шану Великому Кобзареві.
З учнями 5-6 класів емоційно відбувся поетичний вернісаж «Шевченко – символ української нації». Діти декламували поезії Тараса Шевченка, засвідчуючи цим повагу до української мови та творчості Великого Кобзаря.
В НВК № 13 відбувся літературний ярмарок «І твоя, Кобзарю, слава не вмре, не поляже» Протягом заходу відбулися читання поетичних і прозових творів Т. Г. Шевченка, та їх інсценізація.
Заходи пройшли у теплій атмосфері і ми переконані, що Шевченківські дні надовго запам’ятаються користувачам нашої бібліотеки.
Шановні наші користувачі, відвідувачі бібліотеки!
Повідомляємо, що 12 березня в бібліотеці, за адресою Пушкінська, 44 о 15:00 год. для семикласників відбудеться перший етап конкурсу «Книгоманія». Учасники, які упродовж 3-х місяців читали книжки, розповідатимуть про них, змагаючись з іншими книгоманами і, врешті здобудуть титул "Суперчитач бібліотеки",
та приймуть участь в другому етапі конкурсу.
До дня вшанування трагічних подій на Майдані 18-20 лютого 2014 року у бібліотеці організована виставка-експозиція "Янголи Небесної Сотні". Матеріали виставки подані у двох розділах:” Тернистий шлях до Європи ”, ”Лицарі Небесної Сотні ”. Вони з нами – світлі воїни Небесної Сотні.
21 лютого свято Міжнародний день рідної мови. Для більшості громадян України, українська мова – не тільки державна, але й рідна. Це та мова, якою вони вчилися розмовляти яку чули з самого дитинства.
З нагоди такого свята, 18 лютого, з метою виховати у дітей любов до рідної мови, з дітьми молодшого шкільного віку в стінах бібліотеки був проведений літературний лабіринт
«Веселкова наша мова».
«Як парость виноградної лози, плекайте рідну мову», такими словами із вірша Максима Рильського розпочався захід. З дитячих вуст лунали прекрасні вірші наших класиків: Т. Шевченка, В.Сосюри, П. Тичини та інші. Декламування перепліталося з розповіддю бібліотекаря про те, що наша мова ввібрала в себе все найкраще, наймудріше, найніжніше.
Учні здійснили віртуальну подорож сторінками історії української мови, адже словом можна поранити, а можна і вилікувати. У нас є своя країна і своя мова і хочеться, щоб кожен українець мав мудрість це шанувати та цінувати.
Користувачам бібліотеки в читальному залі представлена тематична поличка «Афганістан – наша пам'ять і біль»
15 лютого відзначають скорботний День пам’яті воїнів - афганців. Для кожного з більш ніж 600 тисяч тих, хто служив в Афгані, вона була і залишається своєю. У рідні домівки не повернулися 13 тисяч 833 юнаки колишнього Радянського Союзу, 312 – пропали безвісти, доля 330 – невідома. Ми повинні розуміти трагізм участі в афганській війні тоді ще радянських людей, бо через Афганістан пройшло їх з України більше 160 тисяч.....
Міжнародний день дарування книг (International Book Giving Day) –
це добровільна ініціатива, започаткована у 2012 році американкою Еммі Бродмур. Вона спрямована на підвищення інтересу та доступу до книг і бібліотек.
Мета Міжнародного дня дарування книг – надихнути людей по всьому світу подарувати 14 лютого книгу – бібліотеці, другу, членам родини. Вважається, що у цей день мають об'єднатися і ті, хто дарує книги, і ті, хто прищеплює любов до читання.
Сьогодні і до нашої бібліотеки завітали читачі з подарунками.
Учениці ЗОШ № 13 Погуранська Богдана, Дроф'як Валерія, Продан Катерина подарували бібліотеці дитячі книги.
Щиро вдячні за подарунки!
Користувачі бібліотеки - філії №8 для дітей вітають всіх з Днем Святого Валентина та Міжнародним Днем дарування книг!
Докладніше за посиланням!!!
В бібліотеці 16 січня вшанували пам’ять героїв-«кіборгів», які в січні 2015-го, в найзапекліших боях воювали за Донецький аеропорт. В останні дні захисту Донецького аеропорту – 19 та 20 січня – там загинуло 58 найкращих синів України. «Вшануємо героїв: вони витримали – не витримав бетон! 16 січня – День пам’яті кіборгів Донецького аеропорту» під таким гаслом пройшла інформ – година в бібліотеці під час перегляду фільму про «кіборгів».