Сучасне кам'янеччини


Слово рідного краю

Літературна Хмельниччина XX століття:[хрестоматія]/ упоряд.М.Ф.Федунець. – Хмельницький, 2005. – 607с.

 

У хрестоматії представлені літератори, чиє життя і творчість пов’язані з Хмельниччиною. Персоналії розташовані за датою народження письменників. Видання розраховано на викладачів української мови та літератури, студентів, учнів, краєзнавців, усіх шанувальників красного слова.



Поема, різьблена з граніту і сердець:[збірка поетичних творів]. – Кам’янець-Подільський:ПП Буйновський О.А., 2009. – 192с.

 

Пропонована збірка приурочена до традиційного Дня міста. У творах, що ввійшли до збірки, поети різних поколінь розповідають про наше неповторне місто – Квітку на камені. Перед читачем постане його героїчна і трагічна історія. Тепло і вдячно поети висловлюються про нескорений форпост – відому фортецю, унікальне Старе місто з його вежами, мостами, майданами, храмами, музеями, неповторний витвір природи – каньйон, загадкову Смотрич-ріку. Тут цікаво і гармонійно поєднуються минуле і сучасне. Автори стверджують, що місто над Смотричем – це місто студентів, туристів, цікавих і захоплюючих свят і видовищ.




Грані тисячоліть на струнах слова/голов.ред. О.Демчук. – Кам’янець-Подільський:Абетка, 2006. – 156с.

 

У збірці вміщено розповідь про творче об’єднання літераторів-аматорів Кам’янця-Подільського «Ліра», по три поетичних твори та короткі довідки про авторів. Збірка розрахована на широке коло читачів, шанувальників поезії.



Поетичні струни «Ліри»:[збірник поезій]. – Кам’янець-Подільський: Видавець Зволейко Д.Г., 2011. – 152с.

 

Багато років за чашечкою чаю як одна сім’я збираються для приємного спілкування члени клубу «Ліра», лави яких поповнюються не тільки аматорами, але й професійними художниками, музикантами, композиторами. Поезії лірівців про те, що їм не байдуже: про землю і зорі, про любов і сім’ю, про природу і друзів, про розпач і радість, про рідний дім і батьківщину, про минуле, сьогодення і майбутнє. В збірнику поезій використані гравюри Панасюка Миколи Івановича члена Національної спілки художників України.



Красуцький М. Розрив-трава на лютих перехрестях:роман-документ/М.Красуцький. – Камянець-Подільський: ПП Мошак М.І., 2008. – 192с.

 

У романі відомий український письменник Мар’ян Красуцький своєрідно змальовує  образ талановитого українського байкаря Микити Годованця у період, коли той безневинно поневірявся у колимських таборах, куди його кинула тодішня влада, про життя каторжан – «великомучеників совісті і правди».

Цей твір-документ – то хвилююча розповідь про трагедію людини, про тяжкий злочин тоталітарного режиму народу, якому немає і не може бути прощення.



Кащук Н.О.Оболонь: вірші, переклади/Н.О. Кащук. – Кам’янець-Подільський:ПП Мошак М.І., 2007. – 112с.

 

Витоки поетичного світу Наталі Кащук сягають глибини народної творчості, кращих взірців української класичної поезії. Щира, органічна сповідь жінки-творця, жінки-матері, алегорія пера-слова, покликаного захищати гідность і красу людини, туга за повнотою почуттів – наскрізний мотив книжки. Книга розрахована на широкий читацький загал.